הדברת ג'וקים

מדליקים את האור ורואים אותם רצים? פוחדים לפתוח את המגירה במטבח? כל מה שרצית לדעת על הדברת ג'וקים.

הג'וקים נחלקים לשני סוגים עיקריים:

התיקן האמריקאי הוא הג'וק הגדול והמהיר שיוצא לרוב מבורות הביוב – אף על פי שתיקן זה נראה המפחיד ביותר, הטיפול בו קל יותר והוא באמצעות ריסוס, בהמשך נרחיב על סוגי הריסוס שקיימים, לכמה זמן צריך לצאת מהבית וממה הם מבוססים.

בהדברת התיקן אמריקאי במידה ומדובר בבית פרטי יש לפתוח את בורות הביוב ולרסס שם מכיוון שזהו האזור בו הם מתפתחים בכמויות וריסוס טוב בבורות פותר חצי מהבעיה, במקרה של בניין בו רואים את התיקן האמריקאי (ג'וקים גדולים) וועד הבית יזמין הדברה בחדרי המדרגות ובבורות הביוב.

התיקן הגרמני – אלו הם ג'וקים קטנים מאוד שנמצאים בארונות מטבח, הם מתרבים בכמויות ומטילים עשרות ביצים.

הטיפול בתיקן הגרמני מורכב יותר ומצריך מיומנות רבה מצד המדביר, יש שתי פתרונות ההדברה במקרה זה.

הדברה בריסוס

יש צורך לפנות את כל ארונות המטבח, המדביר ירסס בצורה יסודית את כל הארונות, הצירים, מאחרי המקרר, התנור, מכונת הכביסה ובכל מקום המספק חום ומקום נוח להתרבותם של הג'וקים.

על מנת שהתיקן הגרמני לא יברח ממקום אחד לשני לאחר הריסוס המדביר ירסס גם בכל הבית לאורך הפאנלים לשם הם נוטים לברוח.

הכנה להדברה

יש לפנות את השיש, הכיור וכל ארון בו נתקלת בג'וקים, לאחר ההדברה יש להעביר סמרטוט רטוב בכל המקומות שרוססו ולזרוק אותו.

יש צורך להתייעץ עם המדביר לתקופת הזמן בה צריך לצאת מהבית תקופת הזמן הנהוגה כיום עם חומרי ההדברה הירוקים היא בין שעה לשש שעות בהתאם למתגוררים בבית, האם יש תינוקות או נשים בהיריון, חולים, בעלי חיים ומאיזה סוג.

אין לנקות את הבית ניקוי יסודי רק לאחר 48 שעות, המטרה היא שהחומר ייתפס ברצפות ויהפוך לפעיל לאורך זמן.

הדברה בג'ל

אפשרות הדברת ג'וקים נוספת היא הדברה בג'ל. המדביר מגיע ומפזר במטבח ובעוד מקומות בבית בהתאם לבעיה, חומר הג'ל מורכב מ 99% פיתיון המהוה אוכל אהוב מאוד על התיקן הגרמני ואחוז אחד של רעל.

היתרון בחומר הג'ל הוא בכך שאין צורך לצאת מהבית כלל, אין צורך לפנות ארונות,  ובנוסף פחות חומרי הדברה בבית.

יתרון נוסף הוא בכך שהג'ל ממשיך להיות פעיל וגם בהמשך כשיצאו התיקנים הקטנים מהביצים החומר עדיין יהיה פעיל ויקטול גם אותם.

במה כדאי לבחור בריסוס או בג'ל? כדאי מאוד להתייעץ עם המדביר ובהתאם לבעיה ימליץ על סוג ההדברה הנחוץ.

ההבדל בין חומרי ההדברה בעבר להיום:

בעבר חומרי ההדברה היו מבוססים על בסיס זרחני חומרים אלו היו חזקים מאוד ועובדים לאורך זמן, בשנים האחרונות ככל שגוברת המודעות לאיכות הסביבה ולבריאות עלו החששות כי חומרים אלו עלולים לסרטן ובנוסף להרעיל את מי התהום לכן החליטו במשרד לאיכות הסביבה לעבור לחומרים ידידותיים יותר.

חומרי ההדברה כיום מבוססים על סינתזות של צמח החרצית הם אינם מכילים חומרים זרחניים שיטת הפירוק שלהם שונה, אנו משתמשים בחומרי ריסוס ללא ריח כלל.

 

  קליין הדברות בהנהלתו של המדביר אסי קליין בעל רישיון הדברה מס' 1779 מהמשרד לאיכות הסביבה ובעל 17 שנות ניסיון בהדברת כלל סוגי המזיקים, הזוחלים והמכרסמים.
  קליין הדברות מונה צוות מקצועי ואמין שנותן פתרון לכל בעיה, יש לנו ניסיון רב אשר צברנו במהלך השנים, אנו מתחייבים לייעוץ מקצועי חינם, תעודת אחריות מלאה, מחיר נוח לכל כיס, והכי חשוב אצלנו כל לקוח מקבל יחס אישי.
  נשמח לעמוד לשירותך בכל זמן

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  תוכן ההודעה